Obalová politika

V našom bufete si môžete jedlo naberať:

  1. do vlastných misiek
  2. do našich typizovaných misiek
  3. do jednorazových obalov. ( novinka - bio obaly z cukrovej trstiny)

Podrobnejšie k jednotlivým možnostiam:

1. Naberanie do vlastných misiek:

Môžete si nosiť vlastné obedáre alebo misky. Tie však treba dopredu odvážiť, aby sme Vám ich váhu nezapočítali do ceny. Výhoda je v tom, že používate svoje obľúbené a odskúšané misky. Nevýhoda v tom, že ostatní musia čakať, kým si naberiete, pretože si váha "drží" hmotnosť vašej misky a teda nemôže už vážiť jedlo niekomu inému. Toto riešenie je najvýhodnejšie do tej 11:30 a potom po 12:30, keď je už menej zákazníkov.

2. Naberanie do našich typizovaných misiek pre viacnásobné použitie:

Po roku hľadania sa nám podarilo nájsť vyhovujúce misky, s objemom 1 L, ktoré sú z polypropylénu (PP), 0% BPA, sú veľmi skladné, príjemne sa s nimi manipuluje a hlavne po zatvorení netečú. Sú vhodé pre teploty od - 40 do +100. Bio plastové misky na viacnásobné použitie sme zatiaľ nenašli. Čo sme skúšali, tak tie netestnili. Snáď sa vývoj pohne aj v tejto oblasti : www.webnoviny.sk/veda-a-technika/clanok/805401-slovenski-vedci-vyvinuli-bioplasty-ktore-sa-dokazu-rozlozit/

Tieto misky sme pred prvým použitím umyli, takže si ich môžete zakúpiť pri pokladni ( cena za 1 ks/1,5 Eur) a hneď do nich naberať. Nemusíte čakať na ostatných, pretože keď prídete na rad, tak na tarovanie použijeme našu identickú misku, jej váha sa odpočíta z vašej váhy. Stály zákazníci tento spôsob naberania určite ocenia :-) Doma si ich umyjete ( možné aj v umývačke) a opäť prinesiete so sebou. Veľmi skladné, vhodné aj do kabelky.

3. Naberanie do jednorazových obalov:

Našu ponuku jednorazových obalov sme obohatili o bio obaly vyrobené z cukrovej trstiny. Sú plne kompostovateľné a prírodou odbúrateľné a okrem toho netoxické. Sú dosť pevné, vodeodolné a vhodné aj pre alergikov. Sú ekologickejšie ako papierové obaly.

Viac o týchto obaloch sa môžete dozvedieť tu:https://www.eko-plasty.cz/produkty-z-cukrove-trtiny/

Nákupná cena týchto obalov je zatiaľ vyššia ako cena plastových obalov, pretože sa ešte nevyrábajú vo veľkom. S väčším dopytom pôjde aj cena dole. Nemôžeme však čakať, že ten dopyt narastie sám, ale musíme sa o zvýšený dopyt sami postarať. Preto môžete šíriť odkaz na túto stránku prevádzkovateľom všetkých reštaurácii :-)

Náklady na plastové obaly boli doteraz v priemere rovné ich váhe ocenenej našou cenou samoobslužného bufetu, takže sme ich zahrnuli do váhy obeda. Na základe zvýšených nákladov  však budeme od teraz účtovať príplatok 5 centov za obal. Budeme tak robiť ale na každý obal, či už plastový - šalátový, alebo trstinový. Chceme Vás tým motivovať na menšiu spotrebu obalov. Samozrejme vždy máte možnosť doniesť si vlastné obaly a tak za obaly neplatiť! ( viď hore)

Za polievkové obaly na odnos zaplatíte 20 centov, preto neváhajte a noste si svoj vlastný obal aj na polievku.:-) To isté platí aj pre smoothie. Máme zákazníkov, ktorí si nosia vlastný obal, takže kto chce, šetrí ;-)

Ďakujeme za Váš záujem a snahu robiť veci lepšie.

VEGFOOD

Kontakt

Matice Slovenskej 14
971 01 Prievidza
Tel. na VEGFOOD
0918467670
SvetVeganov@gmail.com